Vēlme gūt skaistus nagus mīt katrā sievietē kopš seniem laikiem. Parādījušās vairāk nekā pirms 50 gadiem, nagu pieaudzēšanas metodes kļuva par savdabīgu „ātro palīdzību” daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm. Tomēr daudzas sievietes nevar sev atļauties mākslīgos nagus sakarā ar savas profesijas specifiku, finansiālām iespējām vai dzīvesveidu, tāpēc vairāk uzmanības jāveltī rūpēm par dabīgajiem nagiem.
Nepietiekamas kopšanas, apkārtējās vides nelabvēlīgas ietekmes vai saslimšanas rezultātā nagu stāvoklis pasliktinās, tie sāk lūst un noslāņoties. Nagi zaudē savu dabīgo formu un mirdzumu, pasliktinās to izskats.
Sistēmiskās kopšanas uzdevums
Roku ādas un dabīgo nagu attīrīšana, mitrināšana, aizsardzība un atjaunošana iespējami īsākā laikā.
Speciālists pēc roku ādas un nagu stāvokļa un manikīra nosaka ādas un nagu tipu un esošās problēmas, proti:
- mīksti – lūstoši nagi
- plāni - lūstoši
- sausi - trausli
- plaisājoši nagi
- normāli - veseli
- veseli, taču smalki nagi
- lēni augoši nagi
- nagi ar nelīdzenu virsmu
- plankumaini nagi
- sabiezināti neelastīgi nagi
- paradums grauzt nagus
- raupja kutikula
- sausa roku āda
- pigmenta plankumi
- ar novecošanos saistītas izmaiņas ādā, u.c.
Manikīra speciālists izvēlas kopšanas līdzekļus atbilstoši individuālām īpatnībām un veic nepieciešamās procedūras, izveido roku ādas un nagu kopšanas shēmu, nosaka apmeklējumu biežumu un to saturu.
Lai sasniegtu labus rezultātus, sākumā manikīra speciālistu ieteicams apmeklēt
1 reizi nedēļā,
pēc tam ierasties pēc 8 dienām,
tad – pēc 9 dienām,
vēlāk – pēc 10 dienām,
un tā turpināt, līdz starplaiks ir 14-30 dienas, t. i., kamēr sistēmiskās kopšanas biežums sasniedz vienu reizi divās – četrās nedēļās.
Speciālists iesaka kopšanas līdzekļus arī mājas apstākļos : speciālie līdzekļi roku ādas un nagu kopšanai tiek noteikti individuāli, un tos jālieto katru dienu, lai nagi izskatītos patiešām skaisti tikai labi koptās rokās.